Choroby kręgosłupa

Ból pleców stanowi ponad dwie trzecie przypadków bólowych i stał się prawdziwie powszechną chorobą. Pod uwagę bierze się wiele różnych przyczyn: Tak więc objawy u niektórych pacjentów spowodowane indywidualnymi oznakami zużycia, niewłaściwą postawą, dziedzicznym skłonnościami lub brakiem ćwiczeń. Problemy psychiczne mogą również powodować ból.

Często dolegliwości można przypisać do określonego odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa. W niektórych przypadkach promieniują bóle nóg, ramion, klatki piersiowej lub tylnej części głowy. Może to również prowadzić do napięć, skurczów i ograniczeń ruchowych. Czasami pojawiaja się mrowienie, drętwienie, osłabienie, zanik mięśni, zaburzenia snu, drażliwość, nastrój depresyjny, zaburzenia opróżniania pęcherza i - choć rzadko - zaburzenia seksualne.

Zbyt często lekarze leczą objawy przez lata bez dokładnej diagnozy - więc prawdziwa przyczyna pozostaje. Zbyt szybkie i wielokrotne operacje z kolei w niektórych przypadkach sprzyjają rozwojowi zrostów i niestabilności, które z kolei powodują ból.

Z tego powodu przed każdym leczeniem prowadzimy szczegółowe wywiady z pacjentami w naszej klinice, oceniamy objawy w razie potrzeby z interdyscyplinarnego punktu widzenia i dokonujemy dokładnej diagnozy. Następnie wspólnie omówimy odpowiednie metody leczenia.

Na kolejnych stronach przedstawiamy Państwu przykłady chorób pleców i możliwości ich leczenia.

Zajmujemy się między innymi:

Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów

Dr. med. Munther Sabarini

Neurochirurgia i chirurgia kręgosłupa

Dr. med. Johannes Knipprath

Specialist for orthopedics and accident surgery

Dr. Tonio Gottlieb

Specjalista w chirurgii stóp

Dr. med. Andreas Debrand-Passard

Lekarz radiolog

Dr. med. Georgi Dimitrov

Specjalista anestezjolog

Dr. med. Ines Hiller

Specjalista ds. higieny szpitalnej i zarządzania higieną