Maliyet

Doktorlarımız tarafından danışmanlık hizmeti almak ya da tedavi mi görmek istiyorsanız, size ilişikte belirtilen yolu izlemenizi öneriyoruz:

  1. Kişisel görüşme
  2. Muayene evraklarının gönderilmesi

Kabul edilen özel klinik

Avicenna Kliniği, Berlin Senatosu tarafından verilen ruhsat (Ticaret Yönetmeliği Madde 30'a göre onay, hastaneler denetimi, Eyalet Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi, Turmstr. 21, 10559 Berlin) ile tanınmış bir özel hastanedir.

İletişim kur

Kişisel görüşme

Kişisel bir görüşme ve klinik doktorlarımızdan danışmanlık hizmeti mi istiyorsanız, istediğiniz zaman +49 30 236 083 401 nolu telefondan randevu alabilirsiniz. Bu telefon numarasından gerekli bilgiyi ve randevu onayınızı alabilirsiniz. Randevuya gelirken lütfen yanınızda - mevcut ise – ilgili vücut bölgesinin (boyun omurgası, bel omurgası, eklem veya kafatası) güncel görüntülerini (örneğin MR görüntüsü – üzerinden 3 aydan fazla bir süre geçmemiş olmalı) beraberinizde getirin.

Bu durumda yanınızda getirmiş olduğunuz görüntüler üzerinden bilgilendirme, muayene, değerlendirme ve açıklama ile tedavi önerisi yapılacaktır. Klinik bu hizmet için 350 Euro talep edecektir.

Yanınızda güncel görüntü (MR) getiremeyecek olursanız, bu muayeneleri burada yaptırma olanağınız var. Standart MR muayenesi ücreti yaklaşık 310,00 €’dur.

Kişisel görüşmenizde size bir tedavi önerilecektir. Size avantajlar, dezavantajlar, alternatifler, riskler, süre, maliyet, yaklaşım vs. hakkında detaylı bilgi verilecek olup, buna göre tüm sorularınız cevaplanmış olacaktır. Tedavi önerimizi kabul etmeniz halinde, bu tedavi için bizde kalabilir ya da başka bir tarihte giriş yapabilirsiniz.

Muayene evraklarının gönderilmesi

İlk etapta evraklarınızı, MR görüntülerinizi ve bulguları posta yoluyla kliniğimize gönderme olanağınız da bulunmaktadır (Adres: Avicenna Klinik, Paulsborner Str. 2, 10709 Berlin, Almanya veya e-posta yoluyla info@avicenna-klinik.de).

Bunun için mutlaka öncesinde uluslararası hastalar sorumlumuz ile bağlantıya geçin (Tel. +49 30 236 083 401 ya da e-postayla info@avicenna-klinik.de).

Evraklarınızı inceleyeceğiz. Şayet sorularımız olursa sizinle bağlantıya geçeceğiz. Sonunda size avantajlar, dezavantajlar, alternatifler, riskler, süre, maliyet, yaklaşım vs. hakkında detaylı bilgi verilecek olup, buna göre tüm sorularınız cevaplanmış olacaktır.

Tedavi önerimizi kabul etmeniz halinde, bu tedavi için uluslararası hasta sorumlumuzdan yatış randevusu alabilirsiniz. Bu hizmetin bedeli 350 Euro’dur. Lütfen bize resimlerinizin, belgelerinizin ve CD’lerinizin sadece kopyalarını gönderin.

Kliniğimiz evrakların kaybolması halinde herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Sorumlumuz ile görüşülmeden gönderilen evraklar, dikkate alınmayacaktır.

Tedavi masrafları

Şikayetleriniz, muayene sonuçları ve ilgili bölgenin MR görüntüleri temelinde size uygun bir tedavi önerilir: Geleneksel tedavi, fizyoterapi, minimal-invazif müdahaleler ve operasyonlar. Çeşitli tedavi seçeneklerinin avantajları ve dezavantajları size anlatılır. Önerilen tedavi için karar vermeniz durumunda size paket bir fiyat teklifi verilir. Bu paket fiyata genel olarak tüm masraflar dahil olur.


Örnek 1

Omurilik veya eklemlerinizdeki hafif değişikliklerden dolayı şikayetleriniz varsa sizinle birlikte 2-3 haftalık ayakta geleneksel tedaviye karar veriyoruz. Bunun için size bir fiyat teklifi sunulur. Bu fiyatın yüksekliği, sizin hastalığınıza veya ne ve hangi sıklıkta tedaviyi isteyeceğinize bağlıdır. Otel masraflarınız, yeme-içme ve seyahat masrafları size aittir.

Örnek 2

Orta veya ağır derecede bir klinik tabloya sahipsiniz ve sizinle birlikte yatılı minimal-invazif tedaviye ya da ameliyata karar veriyoruz. Bunun için size tüm gerekli ameliyat öncesi tanı prosedürleri, müdahale veya operasyonun kendisi, gerekirse narkoz, klinikte yatış masrafı, yatılı bakımı, tüm gerekli olan ameliyat sonrası kontrol ve tanı prosedürleri ile bu tedavi içeriğinin kapsamı dahilinde ilgili tüm olası komplikasyonların tedavisi masraflarını içeren bir paket fiyat teklifi sunulacaktır. Buna göre kliniğe yatıştan ve klinikten çıkışa veya sevke kadar tüm hizmetler kapsanır.


Dahil olmayan masraflar otel, uçuş, refakatçi, diğer hastalıkların tedavisi, rehabilitasyon ve nakil masraflarıdır. Bu hizmetler talep doğrultusunda organize edilir ve ilaveten faturalanır. Buna göre kliniğe yatıştan önceki ve çıkıştan sonraki tüm hizmetler toptan fiyata dahil değildir.

Maliyetin yüksekliği, hastalığın ağırlık derecesine (tek taraf, tek segment, birden fazla segment, boyun omurgası, göğüs omurgası, bel omurgası, diz, kalça, kafa, disk çıkıntısı, ağır omurga daralması, omurga kırığı, tümör, beyin tümörü, diz artrozu, kemik kırığı vb.), eşlik eden hastalıkların ağırlık derecesine (obezite, diyabet, ön operasyonlar vb.), ameliyatın ağırlık derecesine (lazer, perkütan diskektomi, mikro cerrahi, stabilizasyon, omurga protezi, eklem protezi vb.) ve diğer faktörlere bağlıdır.

Somut fiyat teklifi, tedaviden önce tarafınıza sunulur. Hesaplaşma doğrudan sizinle yapılır. Lütfen emin olun ve sorumlumuzdan +49 30 236 083 401 nolu telefon ya da info@avicenna-klinik.de üzerinden e-posta yolu ile bilgi alın. Burada tüm sorularınız cevaplandırılır.

Manyetik rezonans görüntüleme (MR) maliyeti

MR muayenesi için gerekli randevuyu+49 30 236 083 401 nolu telefondan alabilirsiniz. Bir vücut bölgesindeki (örneğin boyun omurgası, kafatası, kalça) standart bir MR muayenesi tutarı yaklaşık 310,00 Euro‘dur. Görüntülere ait CD ve ayrıca bulguları birkaç dakika içerisinde alırsınız.

Ve diğer uluslararası oteller. Rezervasyon için lütfen doğrudan otellerle iletişime geçin. Otellerle herhangi bir ortaklık ya da işbirliği bulunmamaktadır. Klinik yakınlarında ayrıca çok sayıda uluslararası mutfağa sahip restoranlar bulunmaktadır.


Apart West Hotel Berlin
Eisenzahnstraße 12, 10709 Berlin  
Tel: +49 30 896 356 51
www.apart-west.de

Hotel Quentin 
Xantener Straße 4, 10707 Berlin
Tel.: +49 30 343 52 60
www.quentinhotels.com‎

Hotel Kempinski
Kurfürstendamm 27, 10719 Berlin ‎ 
Tel.: +49 30 88 43 40 
www.kempinskiberlin.de

Hotel Luisa´s Place Berlin 
Kurfürstendamm 160, 10709 Berlin
Tel.: +49 30 63 10 30
www.louisas-place.de‎

Yakındaki oteller

Klinik yakınında farklı kategorilerde birçok otel bulunmaktadır:

Nakil ve transfer

Talep ettiğiniz takdirde havaalanından ve havaalanına transferlerinizi, ayrıca otelden kliniğe ve tersi ile farklı hedeflere transferlerinizi organize edebiliriz. Bunun için ek masraf oluşacak olup, toptan tedavi tutarımızın içerisinde yer almamaktadır. Bu masrafların ödemesini lütfen taşıma şirketinden yapın. Taşıma şirketi ile aramızda herhangi bir ortaklık ya da işbirliği bulunmamaktadır. Daha fazla bilgiyi +49 30 236083 401nolu telefon veya info@avicenna-klinik.de adlı  e-posta adresi üzerinden alabilirsiniz.