Omurga hastalıkları

Sırt ağrıları tüm ağrı durumlarının üçte ikisini teşkil etmektedir ve bu arada gerçek bir ulusal hastalık haline gelmiştir. Bu arada çok sayıda neden dikkate alınır: Bazı hastalarda şikayetler kişiye özel yaşlanma belirtileriyle, hatalı vücut duruşuyla, kalıtımsal yatkınlıkla veya yetersiz hareket sonucu ortaya çıkmaktadır. Muhtemelen ruhsal sorunlar da ağrılara neden olmaktadır.

Ağrılar genellikle boyun, göğüs veya sırt omurgasının belirli bir bölgesine kategorize edilebilmektedir. Bazı durumlarda ağrılar bacaklara, kollara, göğse veya başın arkasına yayılmaktadır. Gerginlikler, kramplar be hareket kısıtlamaları da ortaya çıkabilmektedir. Karıncalanma, hissizlik, güçsüzlük, kas erimesi, uyku bozuklukları, tahrişler, depresif ruh halleri, mesane boşaltım bozuklukları ve nadiren de olsa cinsel sorunlar kısmen gelişmektedir.

Yıllar boyunca çoğu kez hekimler belirtileri tam teşhis olmadan tedavi etmekte ve bu şekilde asıl sebebi giderilmemektedir. Çok çabuk ve birçok kez yapılan operasyonlar bazı durumlarda tekrar deformasyonu ve instabiliteyi desteklemektedir, bu durum ağrılarınıza neden olmaktadır.

Bu nedenle kliniğimizde her tedaviden önce ayrıntılı olarak hasta görüşmeleri gerçekleştiriyoruz, gerektiğinde disiplinlerarası görüş altında şikayetleri değerlendiriyoruz ve doğru bir teşhis koyuyoruz. Ardından sizin ile birlikte uygun terapi formlarını görüşüyoruz.

Aşağıdaki sayfalarda sırt hastalıkları ve tedavi imkanları hakkında size ilk genel bakış sunuyoruz.

Özellikle aşağıdaki omurga hastalıklarını tedavi ediyoruz: